פנה אלינו
דף הבית
 
שאלות נפוצות
מטופלים ממליצים
מיקרים לדוגמא
 
מיגרנה
 
בעיות קשב וריכוז
 
אסטמה ובעיות נשימה
 
דלקות אוזניים
 
תסמונת המעי הרגיז
 
טיפול בזמן ההיריון
 
בעיית גזים אצל תינוקות
 
דלקות גרון חוזרות
 
פיברומיאלגיה
 
אלרגיה
 
 
 


הטיפול ההומאופתי בילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז

האם ריטאלין הוא הטיפול הנכון?
בשנים האחרונות גוברת המודעת לבעיית הקשב והריכוז אצל ילדים. ילדים אלו המאובחנים כסובלים מA.D.D. או A.D.H.D בד"כ יטופלו על ידי ריטאלין או תרופות דומות.
השימוש בריטאלין- יעילותו של הריטאלין פוחתת עם הזמן, והוא אינו נותן מענה ארוך טווח לבעיה, ובוודאי שאינו פותר אותה מהשורש.
תופעות הלוואי של הריטאלין- רבות ומגוונות ובין היתר נדודי שינה, הפרעות פסיכיאטריות וחרדה, דיכאון, הפרעה בתאבון ופגיעה בגדילה.

הפתרון ההומאופתי לבעיית הקשב והריכוז:

הטיפול ההומאופתי מכוון לתת פתרון לשורש הבעיה, כאשר ילד מגיע אלי לטיפול , עלי להתאים לו רמדי (תרופה) הומאופתית אחת המותאמת באופן אינדבדואלי לאופיו של הילד, והביטוי המיוחד והאישי של בעיית הקשב והריכוז אצלו. ילד אחד יכול להיות בעל אופי שקט ומופנם ולקבל רמדי הומאופתית אחת, ואילו ילד אחר יהיה קופצני יותר ובעל צורך רב בחברה ויקבל רמדי אחרת. כל רמדי הומאופתית נבחרת בקפידה באופן אישי עבור כל מטופל.

פתרון שורש הבעיה- לאחר הטיפול נראה שינוי כללי בהתנהגותו של הילד, התקדמות בלימודים, ויצירת קשרים חברתיים בקלות רבה יותר, בנוסף נראה גם שיפור של המערכת החיסונית והתמודדות טובה יותר עם מחלות פיזיות.

בשנים האחרונות עלתה המודעות ליעילות הטיפול ההומאופתי במקרים אלו , יותר ויותר הורים פונים אלי מידי שנה כתחליף לטיפול הקונבנציונאלי, מומלץ להתחיל את הטיפול ההומאופתי לפני הטיפול בריטאלין, אולם ניתן לטפל גם בצורה משולבת או אצל ילדים שטופלו בריטאלין בעבר.

מקרה לדוגמא:

א' בן 7.5 הגיע אלי לטיפול לפני כשנתיים, הסיבה בגללה הגיעה הייתה "הפרעות קשב וריכוז" ברמה חמורה- להגדרת ההורים. הוא עבר אבחון והוגדר כסובל מ- A.D.H.D. א' מטופל בריטאלין מגיל 5 ואין שיפור בהפרעות הקשב ובהתנהגות שלו בבית הספר. בבית הספר רוצים להעביר אותו ל"כיתה מיוחדת". קשה לו מאוד להתרכז בלימודים, כל דבר קטן מסיח את דעתו. הוא נמצא כרגע בכיתה ב' ועדיין אינו יודע לקרוא. האבא אומר שהוא לא יכול לשבת במקום לרגע, חייב כל הזמן להתעסק במשהו או לגעת במשהו. מהרגע שהוא נכנס לקליניקה הוא לא הפסיק לגעת בכל דבר שראה, הפך את כל המשחקים שיש לי בחדר הטיפולים, ותוך כשתי דקות המקום כולו היה נראה כאילו עברה בו סופת הוריקן. כמו-כן בימים שאינו לוקח ריטאלין מתפרצים אצל א' גילויי אלימות.
במהלך הטיפול ההומיאופתי חשוב לנו מאוד להבין את אופי האדם, את הדברים שהוא אוהב לעשות ולא אוהב לעשות וכיצד הוא מסתדר עם החברה סביבו. מכוון שבמהלך הטיפול אנחנו מטפלים באדם החולה ולא בסימני המחלה החיצוניים בלבד.

במהלך התשאול ההומאופתי - האבא מספר ש א' הוא ילד חברותי מאוד, תמיד מוקף בחברים רבים, אוהב להיות במרכז העניינים בבית הספר. ילד עם הרבה בטחון עצמי, יושב חופשי גם עם אנשים מבוגרים ממנו בהרבה ומדבר איתם כמו גדול. חשוב לו מאוד שכולם יהיו חברים שלו. דואג מאוד לאחרים, כשרואה חבר עצוב יכול לתת לו את אחד המשחקים שלו במתנה. בבית הספר דעתו מוסחת בשניות, נופל עפרון לאחד התלמידים בקצה הכיתה וא' לא יכול יותר להתרכז. הוא ילד סקרן מאוד, אוהב לגעת בכול דבר ולחוש כל דבר. כמו-כן אוהב מאוד להביע חום ואהבה. כשהיה בן שנה נולדה לו אחות קטנה, האבא אומר שיכול להיות שהוא הרגיש שמתחרים איתו על האהבה של ההורים.

התרופה ההומיאופתית שא' קיבל נקראת phosphorus והיא מורכבת מהיסוד זרחן. זרחן בטבע הוא חומר המתערבב במהירות עם חמצן ויוצר אפקט של בערה, זהו חומר ללא גבולות, ברגע בו הוא מתערבב עם האוויר הוא מתפשט לכול הכיוונים (ממש כמו א' שצריך לגעת בכול דבר ומושפע מכל גירוי קטן בסביבתו). האנשים שמתאימה להם תרופה זו הם אנשים רגישים מאוד: לגירויים חיצוניים, כמו גם לרגשותיהם של אנשים אחרים, כל שינוי קל ביותר מסיח אותם מדעתם. כל כך רגישים עד שאפילו שינוי קל במזג האוויר יכול להשפיע עליהם בצורה חמורה. ילדים שיכולים לרצות ללמוד הכל ולהתעניין בכל דבר, אבל בגלל הרגישות הגבוהה שלהם וסף הגירוי הנמוך קשה להם מאוד להתרכז בנושא אחד. יש להם צורך מתמיד בחברה, ואנשים מתחברים אליהם במהירות רבה.

א' קיבל את התרופה וחזר אלי לביקורת לאחר כחודש וחצי, הדבר הראשון שניתן היה לראות היה השינוי בהתנהגותו בקליניקה, הוא נכנס לחדר ומיד ניגש לשחק עם פאזל. כששאלתי את האב האם יש שיפור בהתנהגות ובבעיות הקשב הוא אמר "אני חושב שכדאי שתראה בעצמך" והצביע על א' שישב בסבלנות והרכיב את הפאזל. השיפור בבעיות הריכוז בכיתה היה ניכר מאוד.
לאחר מכן ולאחר התייעצות עם הרופא של א', ההורים הפחיתו בהדרגה את מינון הריטאלין . בביקור הבא א' הגיע עם מכתב מהמורה שלו, בו היא כתבה שיש שיפור גדול מאוד בהתנהגות בכיתה: א' החל להשתתף בשיעורים ואפילו התחיל סוף סוף ללמוד לקרוא. הוא גם הפסיק להפריע למורה בשיעורים. לאחר כשלושה טיפולים נשארנו בקשר טלפוני במשך כשנה במהלכה עקבתי אחר ההתקדמות במצבו.
כיום הוא ממשיך ללמוד בכיתה רגילה ואינו זקוק לטיפול נוסף. הוא מגיע אלי רק כאשר יש צורך בחיזוק כללי.

יתרונות הטיפול ההומאופתי בבעיות קשב וריכוז:

• הטיפול מכוון לתת מענה לשורש הבעיה ואינו מכוון לדכא את הסימפטומים החיצוניים בלבד.
• התוצאות מדברות בעד עצמן: אחוז גדול מהמטופלים הפונים לטיפול הומאופתי בבעיית קשב וריכוז מדווחים על שיפור משמעותי במצבם לאחר הטיפול ללא צורך בשימוש בתרופות כימיות. ניתן לראות שינויים משמעותיים בהתנהגותו של המטופל כבר לאחר זמן קצר יחסית.
• הטיפול אינו טיפול כימי ממכר, ואין לו תופעות לוואי.
• בנוסף ניתן יהיה לראות שיפור גם במצבו הגופני של המטופל וירידה בתדירות המחלות הפיזיות.

למידע נוסף ולקביעת תור ניתן לפנות אלי בטלפון -052-2552231, 09-8664030

 

לרשותכם קליניקות בשלושה מוקדים הממוקמות בחופית (אזור נתניה), פתח תקווה, ותל אביב