פנה אלינו
דף הבית
 
שאלות נפוצות
מטופלים ממליצים
מיקרים לדוגמא
 
מיגרנה
 
בעיות קשב וריכוז
 
אסטמה ובעיות נשימה
 
דלקות אוזניים
 
תסמונת המעי הרגיז
 
טיפול בזמן ההיריון
 
בעיית גזים אצל תינוקות
 
דלקות גרון חוזרות
 
פיברומיאלגיה
 
אלרגיה
 
 
 


הטיפול ההומאופתי באלרגיה

האביב שוב הגיע ואיתו חזרו גם הנזלת ההתעטשות והפריחות?
כנראה שאתם סובלים מאלרגיה- אפשר לפתור את זה...

מהי אלרגיה

אלרגיה היא רגישות ותגובתיות יתר של מערכת החיסון לגורמים שאינם אמורים ליצור תגובה חיסונית. הגוף מזהה חומר שאינו אמור להזיק לו, כגורם היכול לעורר מחלה, ולכן יש תגובת יתר של מערכת החיסון. תגובה זו כוללת בין השאר, הפרשה של חומר הנקרא היסטמין הגורם לתופעות האלרגיה המוכרות לנו. אם כן, ניתן לומר שאלרגיה היא בעצם "תקלה בזיהוי" של המערכת החיסונית ותגובתיות יתר.

התגובות האלרגיות: יכולות להיות רבות ומגוונות וביניהן- נזלות, התעטשויות, אסטמה וקוצר נשימה, פריחות שונות, בצקות, כאבי בטן ובעיות עיכול, ובמקרים קיצוניים שוק אנפילקטי ואף מוות. כ 20% מאוכלוסיית העולם סובלים מתופעה אלרגית כזו או אחרת, וברוב המקרים יש קשר תורשתי מובהק.

הטיפול הקונבנציונאלי באלרגיה:

כולל בעיקר שימוש בתרופות אנטי היסטמיניות שאמורות להקל על התסמינים בזמן ההתקף האלרגי, או שימוש בסטרואידים כדי להחליש את תגובת היתר של מערכת החיסון ומניעת תהליך דלקתי.
השימוש בתרופות אלו אינו מונע את חזרת התגובה האלרגית וכל תפקידו הוא להקל על הסימפטומים בזמן החשיפה לאלרגן. בחלק גדול מהמקרים יעילותו פוחתת עם הזמן וכאשר נפסק השימוש בו חוזרות התופעות האלרגיות .

הטיפול ההומאופתי באלרגיות:

הטיפול ההומיאופתי באלרגיות מתמקד בטיפול בשורש הבעיה, במהלך התשאול הראשוני, הנמשך כשעה וחצי, על ההומיאופת להבין את אופי המטופל, המאפיינים של התגובות האלרגיות שלו והסיבה בגללה מערכת החיסון שלו נוטה להגיב "בתגובתיות יתר". לאחר התשאול המקיף, מותאמת למטופל הכנה הומיאופתית (רמדי) המתאימה לו באופן אישי. מטרתה לאזן את תגובת מערכת החיסון ולמנוע את התגובות האלרגיות, כמו כן לטפל בבעיות נוספות פיזיות ונפשיות, אם קיימות.

מקרה לדוגמא:

סיוון בת 30 הגיעה אלי לטיפול באלרגיות מהן היא סובלת כבר 10 שנים. בתקופות המעבר היא סובלת מנזלות מימיות שכמעט ואינן פוסקות, וכמו כן מידי בוקר היא מתעטשת במשך כשעה ללא הפסקה וסובלת מאף סתום.
במהלך התשאול התברר שהפעם הראשונה בה החלה האלרגיה הייתה לאחר פרידה מחבר שמאוד אהבה. היא מספרת שבמשך ימים היא פשוט לא הפסיקה לבכות בעקבות הפרדה, ולאחר כחודש החלו האלרגיות. בנוסף קיימת בעיה ביצירת קשרים עם גברים, מפחדת מאוד להיפגע ולא מצליחה להישאר בקשר זוגי לאורך זמן.
סיוון קיבלה רמדי הומיאופתית שהותאמה לה באופן אישי וחזרה לביקורת לאחר כחודשיים.

בביקור החוזר סיוון מספרת:

עוצמת התופעות האלרגיות פחתה באופן משמעותי למרות שאביב עכשיו, בבקרים האף אינו סתום וכבר לא סובלת מהתעטשויות. הנזלת השתפרה בצורה ניכרת, היא עדיין קיימת אבל אינה מופיעה בכל יום. בנוסף יש שיפור במצב הרוח, מרגישה הרבה יותר בטוחה בעצמי ויותר פתוחה עם אנשים, החרדה בקשר לזוגיות כבר לא מטרידה אותי באותה עוצמה.

ביקור חוזר נוסף לאחר חודשיים נוספים
התופעות האלרגיות פסקו לחלוטין, מרגישה הרבה יותר טוב, ערנית יותר והרבה יותר בטוחה בעצמי.

יתרונות הטיפול ההומאופתי:

    • קודם כל זה עובד, אחוז גדול מהפונים אלי לטיפול הומיאופתי באלרגיות נעזרו באופן משמעותי בטיפול ואיכות חייהם השתפרה.
    • הטיפול ההומיאופתי מותאם לכל מטופל באופן אינדיבידואלי ומכוון לתת מענה לשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים החיצוניים.
    • ההכנות ההומיאופתיות טבעיות ואינן חומריות ולכן אין סכנה של תופעות לוואי מסוכנות.
    • הטיפול ההומיאופתי מתמקד באדם כולו ומטפל במגוון הבעיות איתם הגיע האדם לטיפול.
    • הטיפול ההומיאופתי מפחית באופן משמעותי את הצורך בשימוש בתרופות כימיות מזיקות.

למידע נוסף ולקביעת תור ניתן לפנות אלי בטלפון -052-2552231, 09-8664030

 

לרשותכם קליניקות בשלושה מוקדים הממוקמות בחופית (אזור נתניה), פתח תקווה, ותל אביב