פנה אלינו
דף הבית
 
שאלות נפוצות
מטופלים ממליצים
מיקרים לדוגמא
 
מיגרנה
 
בעיות קשב וריכוז
 
אסטמה ובעיות נשימה
 
דלקות אוזניים
 
תסמונת המעי הרגיז
 
טיפול בזמן ההיריון
 
בעיית גזים אצל תינוקות
 
דלקות גרון חוזרות
 
פיברומיאלגיה
 
אלרגיה
 
 
 


פיברומיאלגיה - אפשר לצאת מזה

מהי פיברומיאלגיה:

פיברומיאלגיה היא תסמונת (אוסף תסמינים המופיעים יחד) המתבטאת בכאבי שרירים מתמשכים באזורים שונים בגוף. הסובלים ממנה עוברים בד"כ בדיקות רבות ובכולן לא נמצאת הסיבה לקיומו של הכאב. הכאבים האופייניים לתסמונת זו הם כאבים נוקשים ודוקרים היכולים להופיע בכל אזורי הגוף. הכאב הוא בד"כ כאב סימטרי דו צידי בעיקר באזורי הצוואר, הכתפיים, בית החזה, הגב התחתון, הירכיים, והברכיים. לכל אלו מלווה בד"כ גם עייפות מתמשכת, בעיות שינה, תסמונת המעי הרגיז, ומצב רוח ירוד.


תסמונת הפיברומיאלגיה מופיעה בעיקר בנשים בין הגילאים 20-40, ובמקרים בודדים מאובחנת גם בגברים וילדים. איבחון פיברומיאלגיה- מתבצע ע"י שלילת מחלות אחרות היכולות לגרום לתסמינים דומים, ולאחר מכן בדיקת המצאות כאב הנמשך לפחות 3 חודשים ב 11 מתוך 18 נקודות כאב האופייניות לסובלים מפיברומיאלגיה.

הטפול הקונבנציונאלי בפיברומיאלגיה
הטיפול הקונבנציונאלי מתמקד בדיכוי הסימפטומים האופייניים לתסמונת ואינו מביא לריפוי. הוא כולל בד"כ תרופות נגד כאבים מסוגים שונים, תרופות הרגעה שונות, תרופות הנוגדות דיכאון וכו".

הטיפול ההומאופתי בפיברומיאלגיה:

במהלך הטיפול ההומאופתי עלינו להבין את הסיבה בגללה האדם סובל מפיברומיאלגיה, במהלך הטיפול תותאם הכנה הומאופתית המתאימה באופן אינדבדואלי לחולה בהתבסס על מאפייני האופי של המטופל, מאפייני הכאב הייחודיים לו, והסיבה בגללה הוא פיתח את התסמונת. במהלך הטיפול ניתן לראות שיפור משמעותי גם במצבו הפיזי של החולה וגם במצבו הנפשי עד מצב של חזרתו לבריאות.

מקרה לדוגמא:
אילנה בת 52 הגיע אלי לטיפול הומאופתי לאחר שאובחנה כסובלת מפיברומיאלגיה, היא מספרת שכבר 4 שנים היא סובלת מכאב במקומות רבים בגוף. הכאבים מלווים בנוקשות שרירים, בעייפות גדולה, חוסר מוטיבציה לעשות דברים. בנוסף היא סובלת משלשולים קשים ואובחנה גם כסובלת מתסמונת המעי הרגיז. אילנה עברה בדיקות רבות ורק לאחר שנשללו מחלות אחרות אובחנה ע"י הרופא כסובלת מפיברומיאלגיה.

במהלך התשאול ההומאופתי
אילנה מספרת שהכול התחיל לאחר מות בעלה, "זה היה שוק גדול בשבילי, פשוט התפרקתי, הרגשתי שחלק גדול ממני פשוט הלך ושאין לי יותר שליטה על החיים שלי. במשך שנה שלמה לא הפסקתי לבכות". אילנה מתארת את עצמה כאדם סגור ומאופק, קשה לה מאוד להתבטא בסיטואציות חברתיות, ובעלת ביטחון עצמי נמוך. אם יש סביבי אנשים חדשים אני פשוט לא יודעת איך להתחיל ולדבר.

הסימפטומים של הפיברומיאלגיה החלו כחודש לאחר מות בעלה, כתוצאה מהחולשה הגדולה והכאבים היא נאלצה להפסיק לעבוד וכמעט לא יכולה לבצע שום פעילות פיזית. אילנה קיבלה הכנה הומאופתית שהותאמה לה בצורה אישית על סמך המאפיינים השונים שציינה.

לאחר 6 שבועות הגיע לביקורת:
כאבי הפרקים השתפרו בכ 60%, אבל השיפור המשמעותי ביותר הוא ברמת העייפות, מרגישה הרבה יותר ערנית, קל לי יותר לעשות דברים, צריכה הרבה פחות שעות שינה. חזרתי לבשל ולנקות את הבית בעצמי.
מצב הרוח השתפר מאוד, יש הרבה פחות עצבות, חלמתי שבעלי הגיע ונפרד ממני לשלום והתחושה היתה טובה.
השלשולים השתפרו בצורה משמעותית, היום יש יציאה פעם אחת ביום (בעבר היו 4-6 יציאות ביום).

אילנה הגיעה לעוד שני טיפולים נוספים במהלכם היה שיפור משמעותי במצבה הפיזי והנפשי, היום היא חזרה לעבוד והחלה לעשות פעילות גופנית. היא אינה סובלת עוד מסימפטומים הקשורים לפיברומיאלגיה.

יתרונות הטיפול ההומאפתי בפיברומיאלגיה:

• התוצאות מדברות בעד עצמן, אחוז גבוה מהפונים אלי לטיפול בפיברומיאלגיה נעזרו באופן משמעותי בטיפול ההומאופתי ואיכות חייהם השתפרה באופן משמעותי.
• הטיפול מותאם באופן אינדבדואלי לכל מטופל ומכוון לתת מענה לשורש הבעיה ואינו מטפל רק בסימפטומים החיצוניים שלה.
• הטיפול מפחית באופן משמעותי את הצורך בתרופות כימיות מזיקות.
• הטיפול ההומאופתי משפיע גם על מצבו הפיזי של המטופל וגם על מצבו הנפשי.

 

למידע נוסף ולקביעת תור ניתן לפנות אלי בטלפון -052-2552231, 09-8664030

 

לרשותכם קליניקות בשלושה מוקדים הממוקמות בחופית (אזור נתניה), פתח תקווה, ותל אביב