פנה אלינו
דף הבית
 
שאלות נפוצות
מטופלים ממליצים
מיקרים לדוגמא
 
מיגרנה
 
בעיות קשב וריכוז
 
אסטמה ובעיות נשימה
 
דלקות אוזניים
 
תסמונת המעי הרגיז
 
טיפול בזמן ההיריון
 
בעיית גזים אצל תינוקות
 
דלקות גרון חוזרות
 
פיברומיאלגיה
 
אלרגיה
 
 
 


הטיפול ההומאופתי במיגרנה

מהי מיגרנה?

מיגרנה היא צורה נפוצה של כאב ראש, בדרך כלל אינטנסיבית מאוד ומגבילה את הפעילות, לפעמים אפילו עד השבתה מוחלטת. זוהי מחלה נוירולוגית שקשורה לכלי הדם באזור המוח. הכאב נגרם כתוצאה מכיווץ או התרחבות של עורקים בבסיס הגולגולת, כך שהכאבים מופיעים במקביל להתכווצות כלי הדם, אך עד היום לא ידוע מה גורם להתכווצויות אלו. המיגרנה שכיחה יותר אצל נשים וילדים ונעלמת בד"כ לאחר גיל 50. בד"כ יהיה לה גם קשר תורשתי. היא מאופיינת בהתקפי כאב חד, הפוגעים ברוב הפעמים רק בחצי אחד של הגולגולת ומלווים לעתים קרובות בבחילות, הקאות, רגישות גבוהה לאור ולרעש, לעתים גם תופעות ויזואליות כמו הילה אורות וצלילים ולעיתים גם חולשה פיזית. משך התקף המיגרנה נע בין מספר שעות למספר ימים, במקרים קיצוניים.

הטיפול ההומאופתי באנשים הסובלים ממיגרנות:

הטיפול ההומאופתי במקרים אלו יעיל מאוד ונטול תופעות לוואי. בבחירת הרמדי (ההכנה) ההומאופתית המתאימה, עלי לקחת בחשבון את אופי הכאב וסימפטומים מיוחדים המלווים לכאב הראש עצמו (רגישות לאור או לריחות, כאב בצד מיוחד וכו'). בנוסף, רצוי להתייחס לאופיו של המטופל הרגלי החיים שלו וכו' ולהתאים לו אחת מתוך 3000 הכנות הומאופתיות המתאימה לו באופן אינדבדואלי. הטיפול ההומאופתי פותר את הבעיה מהשורש ומונע הישנות של התקפי המיגרנה ואינו מיועד רק למצבי ההתקף עצמו. במהלך הטיפול יחולו שינויים נוספים אצל המטופל כגון - התמודדות טובה יותר במצבי לחץ, חיזוק כללי של מערכת החיסון ועוד.

מקרה לדוגמא:
רונית בת ה - 27 הגיעה אלי לטיפול לפני כשנה וחצי בעקבות מיגרנות קשות מאד מהן סבלה.

במהלך הראיון שערכתי איתה התברר, שהיא סובלת מכאבי ראש חמורים בכל יום. כאבים אלו החלו עוד בילדות. בכל שבוע היא מקבלת התקף מיגרנה קשה מאד אשר במהלכו היא אינה יכולה לתפקד כיומיים. כשביקשתי שתתאר את ההתקף עצמו היא תיארה אותו כמו סופת הוריקן, המשתלטת לה על הראש ומלווה בדפיקות חזקות כשל פטישים בצדו השמאלי.
ההתקפים היו בעוצמה כזו ששום טיפול קונבנציונאלי כבר לא השפיע עליה.

כחלק מהטיפול ההומיאופתי, חשוב לנו להבין את אופיו של האדם כמו גם מאפיינים כלליים, שיעזרו לנו להבין את הסיבה בגללה הוא פיתח את המחלה ממנה הוא סובל, לכן מלבד המידע שקיבלתי מרונית לגבי התקפי המיגרנה עצמם, ביקשתי ממנה לתאר לי גם את עצמה ולספר לי על חייה.
רונית מגדירה את עצמה פרפקציוניסטית, הדברים חייבים להתבצע אך ורק על-פי דרכה, ובצורה מושלמת לגמרי. היא מאד חסרת סבלנות לאנשים אחרים, ורגישה מאד לרעשים ולגירויים חיצוניים גם כשאינה סובלת מהתקף מיגרנה. היא עובדת כמנהלת בחברת תקשורת ובמהלך יום העבודה היא עצבנית ומאד קשה כלפי האנשים הכפופים לה. כמו-כן היא אדם רגיש מאד למגע, ולאלכוהול.
.
לאחר שביצעתי אנליזה למקרה של רונית נתתי לה רמדי (תרופה הומיאופתית) מתאימה.

לאחר הטיפול ההומאופתי:
רונית חזרה אלי לביקורת לאחר כחודש וחצי, כששאלתי אותה איך היא מרגישה היום היא ענתה שהיא מרגישה כמו אדם חדש. כאבי הראש היומיומיים שליוו אותה מגיל צעיר נעלמו לגמרי, היא סבלה מהתקף מיגרנה חמור אחד בלבד בשבוע הראשון של הטיפול, ומאז לא היה אפילו התקף אחד. החברים שלה בעבודה אמרו לה שהיא הפכה לאדם הרבה פחות עצבני ויותר סבלני, החבר שלה אומר שחל בה שינוי מדהים.

במהלך אותה השנה, ביקרה רונית בקליניקה שלי עוד פעמיים. מאז ועד היום היא אינה סובלת עוד ממיגרנות, ואיננה זקוקה לטיפול נוסף- לא הומיאופתי, ולא קונבנציונאלי.
הטיפול גרם לרונית ללמוד להתמודד עם הסביבה החיצונית שלה בצורה נכונה, ללמוד ולהבין שלא תמיד הדברים סביבנו מתנהלים בדיוק בצורה בה אנו רוצים או מצפים שיתנהלו.

מדוע כדאי לנסות טיפול הומאופתי במיגרנות?

  • קודם כל כי זה עובד, אחוז גבוהה מהפונים אלי לטיפול במיגרנה נעזרו באופן משמעותי בטיפול ההומאופתי ואיכות חייהם השתפרה באופן משמעותי.
  • הטיפול מותאם באופן אינדבדואלי לכל מטופל ומכוון לתת מענה לשורש הבעיה ולא לטפל רק בסימפטומים החיצוניים.
  • התרופה ההומאופתית אינה חומרית ולכן אין סכנה של תופעות לוואי מסוכנות.
  • הטיפול מפחית באופן משמעותי את הצורך בשימוש בתרופות כימיות מזיקות.
  • הטיפול מכוון לחזק את כל מערכת החיסון וכך הגוף ילמד להתמודד טוב יותר עם מצבי מחלה בעתיד.

  למידע נוסף ולקביעת תור ניתן לפנות אלי בטלפון -052-2552231, 09-8664030

   

לרשותכם קליניקות בשלושה מוקדים הממוקמות בחופית (אזור נתניה), פתח תקווה, ותל אביב