פנה אלינו
דף הבית
 
שאלות נפוצות
מטופלים ממליצים
מיקרים לדוגמא
 
מיגרנה
 
בעיות קשב וריכוז
 
אסטמה ובעיות נשימה
 
דלקות אוזניים
 
תסמונת המעי הרגיז
 
טיפול בזמן ההיריון
 
בעיית גזים אצל תינוקות
 
דלקות גרון חוזרות
 
פיברומיאלגיה
 
אלרגיה
 
 
 


הטיפול ההומאופתי ב דלקות גרון חוזרות

התופעה מוכרת, הילד חולה וסובל מכאבי גרון וחום גבוה, רופא הילדים רושם שוב אנטיביוטיקה. דלקת הגרון חולפת לשבועיים שלושה ולאחר מכן מגיע דלקת גרון נוספת, ושוב אנטיביוטיקה, הפעם חזקה יותר. והמעגל הזה חוזר בכל חודש מחדש. אם הנושא נשמע לכם מוכר כדאי שתמשיכו לקרוא....

דלקת גרון:
רוב דלקות הגרון הן דלקות הנגרמות כתוצאה מוירוסים שונים הגורמים לתהליך דלקתי (ובמקרה כזה האנטיביוטיקה אינה מועילה כלל) חלק מדלקות הגרון נגרמות כתוצאה מזיהום חיידקי, בד"כ חיידק הנקרא סטרפטוקוקוס. במקרה של דלקת חיידקית הטיפול האנטיביוטי משמיד אומנם את החיידק ועוצר את תהליך הדלקת, אולם אינו מונע בשום צורה את חזרתה.

לכולנו יש באופן קבוע חיידקים שונים השוכנים אצלנו בגרון, ביניהם גם חיידק הסטרפטוקוקוס. רוב הזמן הוא אינו מהווה בעיה ואינו גורם לדלקת. הבעיה מתחילה כאשר מערכת החיסון שלנו חלשה כתוצאה מגורמים שונים (לחץ, אכזבה, עייפות וסיבות נוספות) , במצב כזה החיידק יכול לפעול, להתרבות ולגרום לדלקת מקומית. כל זמן שלא נחזק את מערכת החיסון לא נמנע בעצם את חזרת הדלקת.

הטיפול ההומאופתי בדלקות גרון חוזרות:

מטרת הטיפול ההומאופתי היא להבין את הסיבה בגללה הילד חולה שוב ושוב. מה הסיבה בעצם בגללה מערכת החיסון שלו חלשה כל כך ונותנת לכל חיידק ווירוס "להרים את הראש" ולגרום לדלקת. כאשר אנו מטפלים בסיבה ומחזקים את מערכת החיסון של הילד, דלקות הגרון נעלמות, ואיתן גם שאר המחלות החוזרות. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות – מריבות חוזרות של ההורים, תחושת נטישה שהילד חווה במעבר אל הגן, מעבר דירה שהיה טראומתי לילד, הולדת אח חדש ועוד. בהתאם לכך ההומאופת מתאים הכנה הומאופתית אישית לילד המחזקת את המערכת החיסונית שלו ומונעת בכך את הופעת דלקות הגרון ואיתן גם מחלות נוספות. בנוסף ניתן לראות שינויים גם במצבו הנפשי של הילד, שיפור הביטחון העצמי, ושיפור במאפיינים פיזיים נוספים.

מקרה לדוגמא:
דניאל בן ה 6 הגיע אלי לטיפול בגלל דלקות גרון חוזרות. האימא מספרת: הגרון תמיד היה נקודת התורפה שלו, הוא סבל מדלקות גרון חוזרות מגיל שנה, המצב החמיר באופן משמעותי לפני שנתיים ברגע שנולדה לו אחות חדשה. הוא מאוד מקנא בה, מרביץ לה בכל הזדמנות. מאז שהיא נולדה הוא חולה כמעט מידי חודש. מקבל אנטיביוטיקה לשבוע והדלקת נעלמת ולאחר שבועיים שלושה היא חוזרת שוב. הדלקת מלווה תמיד בחום גבוה מאוד. קיבל המון אנטיביוטיקה , כמעט כל חודש. בחודשים האחרונים קיבל טיפול אנטיביוטי יומיומי מונע שגם הוא לא פתר את הבעיה.
בנוסף הוא ילד הסובל מאוד מחום, מאוד קנאי, ומאוד פעיל, נמצא כל הזמן בתנועה. יש לו רגישות גבוהה מאוד למגע, רגיש מאוד לתפרים של בגדים , לתוויות של חולצות.

דניאל קיבל הכנה הומאופתית שהותאמה לו באופן אישי על פי אופיו ומאפיינים פיזיים נוספים.

לאחר חודשיים האימא מספרת:
הדבר הראשון ששמתי לב אליו היה שהוא הרבה יותר סבלני כלפי אחותו, נראה לי שהוא כבר לא מקנא בה כמו בעבר, כמעט ואין מקרים של אלימות ביניהם. הוא הרבה יותר רגוע.

הגרון- בכל התקופה הזו לא היתה דלקת גרון אחת, מייד בתחילת הטיפול הוא סבל מכאבים בגרון במשך יומיים אבל הפעם זה לא התפתח למצב של דלקת ונעלם מעצמו. מאז ועד היום לא הייתה דלקת אחת.

הרגישות למגע נרגעה גם היא, הוא עדיין רגיש מאוד כשנוגעים בו, אבל עם בגדים יש הרבה פחות בעיה.

מאז ועד היום (כשנה) דניאל הגיע אלי לקליניקה פעמיים נוספות, בכל השנה האחרונה לא התפתחה אצלו דלקת גרון נוספות ומצבו ממשיך להשתפר.

 

יתרונות הטיפול ההומאופתי בדלקות גרון חוזרות:

  • הטיפול ההומאופתי מטפל בשורש הבעיה וכך מונע את חזרתן של דלקות הגרון בעתיד.
  • הטיפול מפחית באופן משמעותי את הצורך בשימוש באנטיביוטיקה ותרופות כימיות אחרות.
  • הטיפול מחזק את מערכת החיסון כולה וכך מונע הופעתן של מחלות נוספות בעתיד.
  • במהלך הטיפול ניתן לראות שיפור גם במצבו הנפשי של המטופל.
  • ניתן לטפל ביעילות גם במצבי דלקת גרון אקוטיים ולראות תוצאות תוך זמן קצר.

   

  למידע נוסף ולקביעת תור ניתן לפנות אלי בטלפון -052-2552231, 09-8664030

 

לרשותכם קליניקות בשלושה מוקדים הממוקמות בחופית (אזור נתניה), פתח תקווה, ותל אביב