פנה אלינו
מהי ההומאופתיה הקלאסית?
 
ההומאופתיה הקלאסית
עקרונות ההומאופתיה
מהלך הטיפול ההומאופתי
קצת היסטוריה
הרעיון ההומאופתי ביהדות
הכנות ההומאופתיות
 
 
 


ההומאופתיה הקלאסית?

הרפואה ההומאופתית היא שיטת טיפול יעילה וטבעית המתאימה לטיפול בכל גיל – לתינוקות ילדים ומבוגרים. היא יעילה לריפוי מגוון רב של מחלות כרוניות ואקוטיות – פיזיות ונפשיות. גם כאלו שלא זוכות למענה ברפואה הקונבנציונאלית. מקורה של ההומאופתיה בגרמניה והיא שיטת טיפול רווחת בכל העולם כבר למעלה מ 200 שנה. לדוגמא בית המלוכה הבריטי מטופל בהומאופתיה בהצלחה כבר למעלה מ 150 שנה.

מטרת הטיפול ההומאופתי:

מטרת הטיפול היא הבראה כללית של האדם החולה ולא רק טיפול בסימפטום החיצוני איתו הגיע המטופל. הטיפול מכוון בעצם לשורש הבעיה ולמקור ממנו התפתחו הסימפטומים. בצורה כזו ניתן להחזיר את המטופל לתפקוד תקין ומאוזן בכל מישורי החיים. כך הוא יוכל להתמודד בצורה יעילה יותר עם מצבי מחלה בעתיד

מהי ההומאופתיה הקלאסית?

במאמר זה ננסה להבין מהי ההומאופתיה הקלאסית. אנשים רבים מבלבלים אותה עם שיטות טיפול אחרות כגון דיקור סיני, תוספי תזונה, שיטות עיסוי שונות ועוד.

ההומאופתיה קלאסית

ההומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול שהתפתחה בגרמניה לפני למעלה מ 200 שנה על ידי רופא גרמני בשם סמואל האנמן.
ההומאופתיה רואה במרכז הטיפול את האדם החולה בכללותו ואינה מתייחסת רק לסימפטומים החיצוניים המבטאים את המחלה. לכן במהלך הטיפול ההומאופת שם דגש גם לתופעות הפיזיות מהן האדם סובל וגם לתופעות הנפשיות ומנסה להבין את ההקשר בין התופעות השונות.

הסימפטומים הפיזיים הם בעצם סימני האזהרה של הגוף המבטאים חוסר איזון פנימי עמוק יותר, לכן טיפול המתייחס רק לסימפטומים הפיזיים אינו פותר את מקור הבעיה אלא גורם לדיכוי של הסימפטומים.
אם ניקח לדוגמא אדם הסובל ממיגרנות וכאבי ראש- יש כ 700 תרופות הומאופתיות היכולות להתאים לאנשים הסובלים ממיגרנות, אולם כל אחת מהתרופות האלו מבטאת מיגרנה כתוצאה מחוסר איזון פנימי אחר לחלוטין, אדם אחד יפתח מיגרנות כתוצאה מכך שהוא פרפקציוניסט יתר על המידה וכל שינוי בתוכניות אותן הוא תכנן יגרום לו לכאב ראש, אדם אחר החל לסבול ממיגרנות לאחר שחווה אהבה נכזבת ובכל פעם שמתעוררים אצלו רגשות חזקים הוא מפתח התקף מיגרנה חריף, ואדם אחר עצבני ושתלטן ובכל פעם שלא עושים בדיוק מה שהוא אומר הוא מפתח התקף מיגרנה. אצל כל אחד מהם התוצאה דומה- כולם סובלים מהתקפי מגרנה חזקים, אולם לכל אחד מהם יש סיבה שונה לכאבי הראש ולכן כל אחד יקבל רמדי הומאופתית אחרת שצריכה תהיה לפתור את חוסר האיזון הפנימי, ועל ידי כך לפתור גם את הבעיה החיצונית.

דוגמא נוספת היא ילד הסובל מדלקות גרון חוזרות - הטיפול הקונבנציונאלי הנפוץ יהיה טיפול אנטיביוטי שלא יפתור את נטיית הילד לפתח דלקות גרון, זה בעצם טיפול "מכבה שרפות" המטפל רק בדלקת עצמה. כאשר הילד יגיע לטיפול הומאופתי על ההומאופת להבין מה הסיבה שבגללה הילד מפתח דלקות גרון, יכול להיות שהוא חווה נטישה על ידי ההורים כאשר הוא עבר לגן, יכול להיות שהוא ילד סגור מאוד שאינו מבטא רגשות ולכן הפתולוגיה התפתחה דווקא באזור הגרון. כל דוגמא כזו מתאימה לרמדי הומאופתית שונה לגמרי שתטפל במקור הבעיה וכך תפתור את נטיית הילד לפתח דלקות דווקא בגרון.

ההכנה ההומאופתית (רמדי) מכוונת לשורש הבעיה וכך בעצם מביאה את האדם לרמת בריאות גבוה יותר, היא מספקת אינפורמציה לגוף כיצד לגרום לתהליך ריפוי עצמי בצורה עדינה ובטוחה.

לרשותכם קליניקות בשלושה מוקדים הממוקמות בחופית (אזור נתניה), פתח תקווה, ותל אביב