פנה אלינו
מהי ההומאופתיה הקלאסית?
 
ההומאופתיה הקלאסית
עקרונות ההומאופתיה
מהלך הטיפול ההומאופתי
קצת היסטוריה
הרעיון ההומאופתי ביהדות
הכנות ההומאופתיות
 
 
 


עקרונות ההומאופתיה:

1. חוק הדומה - על פי עקרון זה חומר שיכול לפתח סימפטומי מחלה אצל אדם בריא, ירפא את אותם הסימפטומים של אדם חולה כאשר יינתן במינון הומאופתי. לדוגמא: בואו נחשוב רגע על השפעת הבצל על הגוף, כאשר אנו חותכים בצל הבצל גורם לנו לדמעות, נזלת והתעטשויות רבות. התרופה ההומאופתית שהוכנה מבצל מתאימה למצבים מסוימים של אלרגיה המתבטאת בסימפטומים דומים.
המילה הומאופתיה מורכבת מהמילים הומאו = דומה ופאתוס = סבל , כלומר סבל דומה.
כלומר דומה בדומה מרפא.

2. עקרון המנה המינימאלית - תפקידה של ההכנה (רמדי) ההומאופתית הוא לגרות את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ולא להשפיע באופן ישיר על הפתולוגיה, כך בעצם לגרום למצב בו הגוף לומד לרפא את עצמו ומטפל בפתולוגיות אותן הוא פיתח, לכן השימוש בהכנות ההומאופתיות יהיה תמיד במינונים נמוכים מאוד ובמנות קטנות שאינן גורמות לתופעות לוואי.

3 .עקרון האינדבדואליות - ההומאופתיה מתייחסת לכל אדם חולה בצורה אינדבדואלית, תפקידו של ההומאופת להבין את המאפיינים המייחדים את האדם ואת הפתולוגיה ממנה הוא סובל וכך להתאים לו רמדי הומאופתית המתאימה בדיוק לו ולחוסר האיזון ממנו הוא סובל. לדוגמא 5 אנשים הסובלים משפעת יכולים לקבל 5 תרופות הומאופתיות שונות לחלוטין.

4. השימוש ברמדי אחת – ההומאופתיה רואה את האדם כמכלול אחד ולכן ההומאופת צריך להתאים רמדי הומאופתית אחת שתכסה את כל תמונת המחלה של המטופל ותתאים גם לסימפטומים הפיזיים וגם לסימפטומים הנפשיים מהם הוא סובל.

5. עקרון אימות הרמדי (פרובינג) - כל חומר ממנו הוכנה רמדי הומאופתית עובר בשלב הראשוני תהליך בדיקה הנקרא פרובינג. במהלך תהליך זה החומר עובר סדרה של מיהולים וניעורים והופך לרמדי הומאופתית. לאחר מכן הוא נבדק במשך תקופה ארוכה ובמינונים חוזרים על קבוצה גדולה של אנשים בריאים (ביניהם גם קבוצת ביקורת המקבלת פלצבו) המפוקחת על ידי הומאופתים מנוסים. במהלך זמן זה נרשמים כל הסימפטומים הפיזיים והנפשיים שהרמדי מעוררת אצל אנשים בריאים אלו ומתקבל רישום של מכלול הסימפטומים אותה הרמדי ההומאופתית יכולה לעורר. מידע זה נבדק לאחר מכן בצורה קלינית ולאחר מכן מתווספת הרמדי החדשה "לסל התרופות ההומאופתיות".
בצורה כזו המידע המתקבל לגבי כל רמדי הומאופתית מדויק מאוד מכוון שכל רמדי הומאופתית נבדקה על בני אדם וכל הסימפטומים אותם היא יכולה לעורר נרשמו בצורה קפדנית והסיכוי שהיא תעורר תופעות אחרות קלוש מאוד. כך גם אין לנו צורך בניסוי על בעלי חיים.

הריפוי על פי הרפואה ההומאופתית הוא מצב בו האדם לומד להתמודד בצורה נכונה עם שינויים חיצוניים המשפיעים עליו, ופועל להגשמת היעוד האמיתי בחייו, בריא וחופשי ממגבלות.

לרשותכם קליניקות בשלושה מוקדים הממוקמות בחופית (אזור נתניה), פתח תקווה, ותל אביב